Promocje

Katalog

Dostępność
Stan:

Typ sylwetki

Typ sylwetki
Z typem budowy związane jest tempo metabolizmu, kształt mięśni, grubość kości, szybkość z jaką gromadzisz bądź tracisz tłuszczyk. Od niego zależy też dobór odpowiednich ćwiczeń fizycznych oraz dieta. Każdy tyje trochę inaczej - jednym najszybciej przybywa centymetrów poniżej pasa, innym powyżej albo jednocześnie tu i tam. Zależy to m.in. ...
Z typem budowy związane jest tempo metabolizmu, kształt mięśni, grubość kości, szybkość z jaką gromadzisz bądź tracisz tłuszczyk. Od niego zależy też dobór odpowiednich ćwiczeń fizycznych oraz dieta. Każdy tyje trochę inaczej - jednym najszybciej przybywa centymetrów poniżej pasa, innym powyżej albo jednocześnie tu i tam. Zależy to m.in. od wydzielania hormonów, które wpływają na przemianę materii. Ale stosując odpowiednią dietę, możemy sprawić, że będziemy tracić centymetry przede wszystkim w wybranych partiach ciała.

Program dla każdego typu sylwetki pozwala schudnąć 3-4 kilogramy. Dzienna porcja kalorii wynosi nie więcej niż 1300. Aby ocenić, jaki ma się typ budowy nie wystarczy popatrzeć w lustro. Należy zmierzyć obwód talii oraz bioder, a następnie podzielić je przez siebie (np. talia 62cm podzielić przez biodra 105cm = o,59).

- Jeśli masz wynik w przedziale 0,50 a 0,70 - jesteś typem gruszki.
- Jeżeli wynik mieści się między 0,71 a 0,80 - jesteś typem klepsydry.
- Jeśli twój wynik wynosi 0,81 albo więcej - jesteś typem jabłka.

Typ gruszka
Górna część ciała jest drobna - ramiona szczupłe, piersi niewielkie, talia wąska. Natomiast obfite są biodra i pełne uda, ponieważ tkanka tłuszczowa odkłada się przede wszystkim poniżej pasa.

Typ klepsydra
Sylwetka jest proporcjonalna - ramiona szerokie, piersi duże, wyraźne wcięcie w talii i pełne nogi. Tkanka tłuszczowa rozkłada się w miarę równomiernie, ale ma tendencje do odkładania się na ramionach.

Typ jabłko
Ramiona są szerokie i zaokrąglone, piersi obfite. Jednak tkanka tłuszczowa gromadzi się głównie na brzuchu, dlatego jest on wydatny, a talia słabo albo wcale nie zarysowana. Natomiast nogi są smukłe.
 
   
CZYTAJ WIĘCEJ>>


Więcej

Typ sylwetki  W tej kategorii nie ma produktów.