Promocje

Katalog

Dostępność

Wysokobiałkowa

Wysokobiałkowa
Dieta wysokobiałkowa nadaje się nie tylko dla sportowców chcących spalić tkankę tłuszczową i pracować nad budową mięśni. Jest ona również dobrym sposobem na wyrzeźbienie swojej sylwetki przez utratę zbędnych kilogramów umożliwiającym zdrowe i skuteczne odchudzanie. Mimo że białko jest materiałem budulcowym,&nb...
Dieta wysokobiałkowa nadaje się nie tylko dla sportowców chcących spalić tkankę tłuszczową i pracować nad budową mięśni. Jest ona również dobrym sposobem na wyrzeźbienie swojej sylwetki przez utratę zbędnych kilogramów umożliwiającym zdrowe i skuteczne odchudzanie. Mimo że białko jest materiałem budulcowym, dieta wysokobiałkowa nie powoduje tycia, ponieważ jest ona uboga w materiał energetyczny, jakim są węglowodany oraz tłuszcze. Nadmiar białka wykorzystywany jest jako źródło energii spalając przy tym tłuszcz.

Dieta wysokobiałkowa zalecana jest w następujących sytuacjach bądź dolegliwościach:  
- zrzucenie zbędnych kilogramów, cukrzyca, niewydolność krążenia, wyniszczenie organizmu, nadczynność tarczycy,  
- choroby związane z długotrwałą gorączką.

W diecie tej należy się skupić na dostarczaniu organizmowi odpowiedniej ilości białka pamiętając o tym, że na 1 kg masy ciała przypada ok. 2-2,5 g białka. 

We wszystkich spożywanych w ciągu dnia potrawach białko powinno stanowić ok. 10-15%, a więc dla przeciętnego dorosłego człowieka jego ilość waha się w granicach 100-120 g na dobę.

Aby schudnąć można spokojnie spożywać nawet 4 dania dziennie:  
- na śniadanie wysokobiałkowe produkty z dodatkiem ciemnego pieczywa;  
- na drugie śniadanie warzywa;  
- na obiad najlepiej produkty mięsne, ryby i jaja;  
- na kolację warzywa i nabiał.

Źródłem białek są m.in.: jaja; mleko; mięso i jego przetwory, np. kurczak, indyk, wołowina i cielęcina; ryby, np. tuńczyk, łosoś i makrela; żółty ser; rośliny strączkowe; chudy twaróg.

Osobom decydującym się na stosowanie diety wysokobiałkowej zaleca się również: unikanie smażenia potraw w oleju; unikanie potraw wysokokalorycznych; zminimalizowanie ilości tłuszczów i węglowodanów.

CZYTAJ WIĘCEJ>>
Więcej

Wysokobiałkowa  Jest 1 produkt.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji