Promocje

Katalog

Dostępność

Paleo

Paleo
Dieta paleo ma ograniczyć spożywanie tłuszczy, co nie oznacza, że jest dietą beztłuszczową, jednak nie dopuszcza do naszego organizmu tzw. „złego tłuszczu” a jedynie dostarcza tłuszczów dobrych, zawartych np. w rybach. Dieta ogranicza także ilość węglowodanów, jak również zawiera dużo niskotłuszczowego białka, kt...
Dieta paleo ma ograniczyć spożywanie tłuszczy, co nie oznacza, że jest dietą beztłuszczową, jednak nie dopuszcza do naszego organizmu tzw. „złego tłuszczu” a jedynie dostarcza tłuszczów dobrych, zawartych np. w rybach. Dieta ogranicza także ilość węglowodanów, jak również zawiera dużo niskotłuszczowego białka, które ułatwia utrzymanie dobrej wagi.

Głównym założeniem paleodiety jest wyeliminowanie z naszych posiłków zdobyczy cywilizacji rolniczej przede wszystkim roślin strączkowych, zbóż, nabiału, ziemniaków a także soli czy pieprzu. Zalecane jest natomiast włączenie do codziennej diety chudego mięsa, świeżych owoców i warzyw, a także owoców morza.  

Warto pamiętać, że dieta paleo to sposób życia a nie doraźna dieta odchudzająca. W związku z tym powinniśmy włączyć do naszego codziennego planu trochę ruchu, szczególnie tego na świeżym powietrzu np. bieganie czy spacery. Zwolennicy paleodiety podkreślają, że właśnie tak robili nasi przodkowie i niepotrzebne były siłownie czy specjalne ćwiczenia fitness.

Dieta paleo zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych, cały czas zdobywa nowych zwolenników. Doceniły ją nie tylko osoby odchudzające się, ale także sportowcy, dietetycy i lekarze. Paleodieta pokazuje, że jedząc produkty, do których jesteśmy genetycznie przygotowani możemy uniknąć wielu chorób i zyskać dobre zdrowie i wygląd.

CZYTAJ WIĘCEJ>>
Więcej

Paleo  Jest 1 produkt.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji